Nasz zespół

Logo

Zainspirowała Nas miłość: miłość do dzieci i miłość do Polski.

Patriotyczna marka" ePolonica" stworzona została z myślą o dzieciach, z myślą ...o przyszłych pokoleniach, które będą współtworzyć naszą rzeczywistość. Jaka ona będzie? To pytanie zadajemy sobie często patrząc na Nasze dzieci....i nie ukrywamy ... boimy się, że będą żyć w świecie pozbawionym wartości, wzniosłych idei, relatywizmu moralnego...zawieszone w ideowej pustce, bez świadomości tego, kim są, kim byli ich pradziadkowie i dziadkowie...bez poczucia wspólnoty z innymi ludźmi, zamieszkującymi ten sam skrawek ziemi nazwany "Ojczyzną'.

Patriotyzm- to słowo abstrakcyjne dla dziecka, lecz możemy je oswoić. Musimy "małymi kroczkami" przybliżać mu obraz kraju, jego historię, tradycje, piękne obyczaje...

Patriotyzm, dzięki swojemu odwołaniu do przeszłości, pomoże zbudować Naszym dzieciom lepszą przyszłość- w poczuciu sprawiedliwości i wdzięczności za to co otrzymali w darze od przeszłych pokoleń.

Uczmy Nasze dzieci historii, uczmy ich zasad i wartości wypisanych na polskich sztandarach, wartości, za które przelewano krew, które zawsze pozostaną aktualne, dzięki którym, będą nie tylko dobrymi Polakami, ale przede wszystkim dobrymi ludźmi.